Agnieszka Konieczna-Kuk – BELCANTO PER SEMPRE IX Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej –

konieczna-kukArtystka  rodem z  Bukowiny Tatrzańskiej, prawnuczka słynnej Bronisławy Dziadoń-Koniecznej, pierwszej prymistki Podhala zwanej „Sabałą w spódnicy”. Ukończyła wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem ad. II st. Agnieszki Monasterskiej.

Zadebiutowała w 1998 w na deskach Teatru im. Juliusza  Słowackiego w Krakowie jako Pierwsza Dama Królowej Nocy w przedstawieniu opery ,,Die Zauberflöte”  W.A. Mozarta.
Kolejne jej role sceniczne to Gianetta w przedstawieniu ,,Napój Miłosny’’ G. Donizettiego, tytułowa Dydona w operze ,,Dydona i Eneasz’’  Henry Purcel’a, Mystery w operze „The Fairy Queen” Henry Purcel’a pod dyrekcją Poula Eswooda oraz Pierwszy kwiat w „Parsifalu” Ryszarda Wagnera pod batutą Pawła Przytockiego.
Pełnię swoich możliwości głosowych artystka pokazała w kreacji roli Violetty Valery,  głównej bohaterki „Traviaty” G. Verdiego.
Od sezonu 2011/2012 współpracuje z  Orchestra Sinfonica,
z którą koncertowała na wielu scenach muzycznych Włoch występując w swojej ulubionej roli Violetty z „Traviaty” G. Verdiego
i  Florii Tosci z opery „Tosca” G. Pucciniego.
Współpraca z włoskimi i niemieckimi impresariatami artystycznymi daje jej okazję do częstego koncertowania z repertuarem klasyczny
w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Od 2003 występuje w duecie z tenorem Tomaszem Kukiem, prywatnie swoim mężem, w cyklach koncertów: „Śladami Jana Kiepury i Marty Eghert”, „Śpiewające małżeństwo” i „Polscy kompozytorzy w arii i pieśni”,  „Muzyka sakralna i religijna.”
Wokalistka oddaje się również wykonawstwu poezji śpiewanej, przez wiele lat współpracowała z teatrem poetycko-literackim „Stygmator”.
Agnieszka Kuk jest pedagogiem emisji głosu, uczy techniki wokalnej
i oddechowej.
Zajmuje się muzykoterapią, którą łączy z pasją wokalną
i pedagogiczną.
Od 2000 roku organizuje warsztaty dla mówców, wokalistów
i nauczycieli.
Z radością powraca do swoich góralskich korzeni, wystapiła wielokrotnie w produkcji  „Opera Góralska Jan Paweł II na Podhalu”.
Agnieszka Kuk jest artystką wszechstronną, odnajduje się w musicalu, muzyce filmowej, rewiowej jak i w interpretacjach poezji, jazzu, czy muzyki popularnej.