Bogna Dulińska – BELCANTO PER SEMPRE IX Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej –

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i adiunkta Janusza Grzelązki). Podczas studiów uzyskała wiele nagród i wyróżnień: III nagroda na Uczelnianym Konkursie Mozartowskim w Łodzi (1983), dwukrotne stypendium II stopnia Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985, 1987), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne (1988) oraz stypendium Krajowego Biura Koncertowego na przygotowanie do konkursów międzynarodowych (1988). Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju i Weimarze.

W 1988 roku została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty-akompaniatora w Katedrze Wokalistyki. Od 1998 roku współpracuje z Katedrą Instrumentów Dętych i Perkusyjnych. W 2005 roku nagrała płytę Arie i pieśni (z sopranistką Danutą Dudzińską-Wieczorek) z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego. W 2005 roku otrzymała dyplom uznania za wyróżniający akompaniament na II Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, wykonując partię pierwszego fortepianu w operze Benjamina Brittena Mały Kominiarczyk.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, zarówno jako solistka, jak i kameralistka (Niemcy, Japonia, Kanada, Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone, Senegal, Maroko).