Belcanto per Sempre, czyli piękny śpiew na zawsze – BELCANTO PER SEMPRE IX Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej –

Belcanto per Sempre, czyli piękny śpiew na zawsze.

Nie tylko śpiew jest piękny,  piękna jest idea.

Festiwal Włoskiej Operowej „Belcanto per Sempre”: wielkie widowisko, które swoich fanów dorobiło się już w całym regionie Fundacja „Samotna Mama” organizuje już od ośmiu lat. Na włocławskiej scenie występowali wielokrotnie;  Małgorzata  Walewska,  Alicja Węgorzewska, Grażyna Brodzińska, Kałudi Kałudow, Antonella de Chiara czy Dariusz Stachura.  Jako prowadzący, Festiwal uświetniał  – dopóki tylko mógł – wspaniały Bogusław Kaczyński.

Festiwal nie tylko przybliża operę. Popularyzuje ją i udowadnia, że można się nią bawić. Rozbrzmiewające na stadionach „zabiłem byka…”, to nic innego jak aria torreadora z „Carmen” G. Bizeta.

W tym roku jesienią, Krzysztof Grządziel  gospodarz Festiwalu serdecznie zaprasza do udziału i słuchania wielkich operowych głosów w najpopularniejszych ariach,  arietach i arietkach. Emocji dostarczą;  Antonella de Chiara, Dariusz Stachura, Kałudi Kałudow , Anna Dytry, Katarzyna Trylnik,  Armando Rizzo, trio Tre Voci,   trio Sopranissimo.  Same atrakcje.

12 października, o godz. 17.00  do Pałacu Bursztynowego we Włocławku, zapraszamy na koncert-konkurs; o Bursztynową Strunę, podczas którego rywalizować będą młodzi adepci śpiewu operowego oceniani przez honorowe profesjonalne jury. Młodym utalentowanym ludziom nasza Fundacja pomaga rozpocząć  swoją drogę do marzeń. Podeprzeć ambicje umożliwiając spotkanie z najlepszymi profesjonalistami. Nazajutrz 13 października, również o godz. 17.00, do Hali Mistrzów we Włocławku, zapraszamy na koncert gwiazd „Bella voce”, gdzie wystąpią  wszyscy, o których przeczytaliście  Państwo powyżej. Gospodarz Festiwalu i Fundator serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z wielką sztuką dla wszystkich.