Bogna Dulińska – BELCANTO PER SEMPRE IX Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej –
bogna-dulinskaJest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i adiunkta Janusza Grzelązki). Podczas studiów uzyskała wiele nagród na konkursach: III nagroda na Uczelnianym Konkursie Mozartowskim w Łodzi (1983 r), dwukrotne stypendium II-go stopnia Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985 r, 1987r), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1986 r), stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne (1988 r) oraz stypendium Krajowego Biura Koncertowego na przygotowanie do konkursów międzynarodowych (1988 r).
Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju – studio Tatiany Szebanowej, Wiktora Mierżanowa, Eugeniusza Mogilewskiego (będąc zawsze wśród wykonawców finałowego koncertu uczestników) oraz w Weimarze – studio Bernarda Ringeissena. W 1988 r została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty – akompaniatora. Współpracowała wówczas z Katedrą Wokalistyki (klasa śpiewu prof. Delfiny Ambroziak i prof. Adama Dulińskiego).

Od 1998 r współpracuje z Katedrą Instrumentów Dętych Drewnianych, Perkusji i Akordeonu będąc pianistą – akompaniatorem w klasie perkusji prof. Bereźnickiej–Pniak, fagotu prof. Krzysztofa Kamińskiego i w klasach saksofonu adiunkta Jacka Delonga i wykładowcy Pawła Gusnara. W grudniu 2005 r.  nagrała płytę „Arie i pieśni” (Danuta Dudzińska – Wieczorek – sopran, Bogna Dulińska – fortepian) z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego, z którym współpracuje od 2004 r. W maju 2005 r. otrzymała  Dyplom Uznania za wyróżniający akompaniament na II Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi. Od stycznia 2006 r. podjęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi wykonując partię pierwszego fortepianu w operze Benjamina Brittena „Mały Kominiarczyk”. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno w kraju,  jak i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *